Libeňský most, spojující Libeň s Holešovicemi, byl 18. 1. 2018 kvůli havarijnímu stavu uzavřen pro tramvajovou a automobilovou dopravu. Nyní je přístupný pouze pro pěší a cyklisty.

I když máme do 21. 3. zimní přestávku, rozhodli jsme se nabídnout lidem naše kola pro snazší a rychlejší přepravu mezi Prahou 7 a 8. Po konzultaci s TSK, ROPIDem a městskými částmi Prahy 7 a 8 jsme spustili náhradní cyklodopravu přes Libeňský most.

Od 19.1. do odvolání jsou na obou koncích mostu k dispozici naše růžová kola pro přejezd přes Libeňský most. Kola je nutné vracet POUZE do růžově vyznačených zón v aplikaci. Za parkování mimo tyto zóny je účtován poplatek, proto kola parkujte POUZE na vyznačených parkovištích, aby byla kola k dispozici i dalším uživatelům.
Kolik to stojí?

Prvních 15 minut každé výpůjčky je zdarma, a to díky Hello bank!, která výpůjčku hradí. Zbylých 45 minut stojí 24 Kč. Přes most se ovšem pohodlně dostanete do 5 minut.

Jak si kolo půjčit?

K půjčení potřebujete jen chytrý telefon. Stačí si stáhnout naší mobilní aplikaci Rekola pro iOS a Android nebo použít webovou verzi.

V tomto mimořádném provozu nelze půjčit kolo pomocí SMS. Bude to možné opět od 21. 3. 2018, kdy Rekola spustí běžný provoz.

Před jízdou

Zámek si prosím zamkněte na řídítka. Předejdete tak případnému poničení zámku a úrazu.

Po jízdě

Kolo prosím zamkněte v růžově vyznačené zóně k cyklostojanu. Na číselníku zámku změňte všechna čísla. Pokud bude cyklostojan plný, uzamkněte kolo na viditelné místo tak, aby nepřekáželo. Při parkování použijte stojánek. Teprve po uzamčení vraťte kolo v aplikaci.

Vrácení v aplikaci

Klikněte na tlačítko “vrátit kolo” a následně upravte ikonku kola na mapě tak, aby odpovídala skutečné pozici. Pro upřesnění vepište do kolonky, kde přesně kolo necháváte, např. cyklostojan Palmovka.

Jak můžu nahlásit závadu?

Pokud je s kolem cokoliv v nepořádku, můžete to nahlásit přímo v aplikaci v detailu půjčeného kola, zpráva se dostane ihned k našim servismanům, děkujeme.

V případě jakéhokoliv dotazu či problému nás kontaktujte na: 778 099 878 nebo info@rekola.cz.